Sadomazoşizm - Cinsel İlişki Sadomazoşizm - Cinsel İlişki

 Sadomazoşizm - Cinsel İlişki Sadomazoşizm - Cinsel İlişki

Mazoşist, hakaret edilmekten ve hatta kendisine fiziksel veya psikolojik işkence yapılmas

ından cinsel hazza ulaşan kişidir; sadist, başkalarına acı vererek cinsel hazza ulaşan ve sadomasoşist ise; hem mazoşizm hem de sadizimden cinsel hazza ulaşandır.

Genelde, psikoloji bilim dalında bu tarz eğilimi olan kişilere, "cinsel sorunları olanlar" olarak bakılır.

Mazoşizm, sadizm ve sadomazoşimz sekste "acı" çekme, genelde fantazilere dayalı olup, çok ciddi boyutlara ulaşmaz; hatta çoğu zaman "acı" duyulmaz bile. Cinsel ilişki esnasında acı çekildiği duygusu, rol yapılarak gösterilir ve dolayısıyla yaratılan bu ortamdan, heyecandan çiftlerin cinsel duyarlılıkları artar.

Bu tür cinsel ilişkide, genelde bir partner diğer partnere üstünlük sağlar. Bu üstünlüğü sağlarken kullanılan yötemlerden en sık rastlananları ise bağlamak, kırbaçlamak, tokat atmak, aşağılamak ve sözel işkencedir. Bu tarz ilişkiden hoşlanan insanların bu konuda yaratıcılıklarının pek sınırı olmadığı da sıkça dile getirilir.

Her iki taraf da bu tarz ilişkiye istekli olduklarında gerçekten cinsel yönden duydukları heyecan tartışılmaz ve ciddi boyutta zarar görmeleri de olanak dışıdır. Ayrıca, belki de en önemli husus, her iki partnerin de sınırlarını ne kadar zorlayabileceklerini iyice bilmelidirler.

Ekstrem Noktalar ve Tehlike

Bu tarz ilişkiler, ekstrem noktalara taşındığında tehlikeli olmaya başlarlar, özellikle şiddet uygulamaları devreye girdiğinde. Bazı durumlarda bir partnerin eşine gerçekten zarar vermesi kararı da ilişkinin tehlikeli boyulara varmasını sağlar. Bu konuda tecrübesi olmayan bir kişi mazoşist, sadist veya sadomazoşist bir kişiyle ilişkiye girdiğinde oyunlar çoğu zaman şiddet uygulamasına dönüşebilir.

Mazoşist eğilimli olan bir kişi kendi kendine yeni acı çektirme yöntemlerini bulma yollarını takıntı haline getirirse, bu kişi gerçekten çok tehlikeli boyutlara varmış sayılır. Bu boyutta devam eden kişi kendine kolaylıkla ciddi bir biçimde zarar verebilir. Bazı durumlarda ölüm bile söz konusu olabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !